Kadınların Erkeklere En Çok Söylediği 15 Yalan

Kadınlar, her ne kadar itiraf etmeseler de zaman zaman erkeklere yalan söylerler. Yalan söylemek ikili ilişkileri her zaman zedeler fakat bazen gerek nezaketten, gerekse karşı tarafı kırmak istemediğimizden yalan söylemeyi tercih ederiz.

kadın yalanları

Kadınların erkeklere söylediği yalanların başında, paranın önemli olmadığı gelir. Hemen hemen her kadın, kız arkadaşlarıyla konuşurken paradan bahseder. Ama erkek arkadaşıyla birlikteyken, özellikle ilişkinin başlarındayken ”paranın ne önemi var canım” gibi cümleler kurar.

Evlenilmemesi gereken erkekler

Aşık olacağımız erkeği belki maddi durumuna göre seçemeyiz fakat ilişki ilerledikçe ekonomik sıkıntı birlikteliği mutlaka çok büyük oranda etkileyecektir. Kadınlar bunu net bir şekilde bilirler.

Kadınların söylediği yalanlar listesinde ikinci sırada erkeğin ailesini sevdiği gelir. Sevgilisinin annesini, babasını, kardeşini sevmeyen bir kadın bunu itiraf etmekte zorlanabilir. Zaten açık açık ”ailenden hiç hoşlanmıyorum” demek, ayıp kaçacağı için biraz da mecburiyetten yalan söyleme yolununa gider. İlişki ilerledikçe bu durum da, büyük sorunlara yol açacaktır.

kadınların söylediği yalanlar

Gelelim futbola. Kadınlar spordan hoşlansalar da, çoğunlukla futbol sevmezler. Ve erkeklerin futbola olan inanılmaz merakı ve tutkusu kadınları rahatsız eder. Kibarca ”Elbette maç izleyebilirsin canım” deseler bile, bu koca bir yalandır. Çünkü bunun yerine, birlikte yemeğe veya sinemaya gitmeyi her zaman çok daha fazla tercih ederler.

Bir diğer yalan ise, özellikle ilişkinin başlarında söylenir. Kadın ”Yemeği ben yaparım, etrafı toparlamak benim için sorun değil, kirli çamaşırlarını toplarım sorun yok” gibi cümleler kursa da; bu durum kadınları hiç de memnun etmez.

Bir süre sonra erkekler kendi çoraplarını yıkamak veya yemeği kendileri pişirmek durumunda kalabilir. Sonuçta ilişki müşterektir. Erkekler bunu unutmamalı ve kendilerine hizmetçi veya bakıcı tuttukları fikrine asla kapılmamalılardır.

kadın yalanları

Kadınların erkeklere en çok söylediği yalanlar

Kadınların erkeklere söylediği yalanlar arasında ”Sen haklısın” da var. Kadınlar, çoğunlukla tartışmayı sonlandırmak için erkeğin haklı olduğunu söylerler veya özür dilerler. Çünkü genellikle her zaman kendileri haklıdır. Ve özür dilemesi gereken biri varsa o, erkektir.

Kıskanmadım! İşte en büyük yalanlardan biri de bu. Kadınlar özgüvensiz görünmemek için kıskanmadıklarını söylerler ama evde tek başına kaldıklarında sinirden kudururlar. Kıskanç bir kadın çoğunlukla aynı şeyi erkeğe yapar. Yani bir şekilde, bir kurguyla erkeği kıskandırmaya çalışır.
Ki bu da ilişkiye çok zarar veren şeylerden biridir.

Harikaydın!” da kadınların sıkça söylediği bir yalandır. Bir kadını tatmin etmek o kadar kolay değildir ama kadın, erkeği kırmamak için çok hoşuna gittiğini söyleyebilir. Bununla bağlantılı olarak ”önemli olan işlevi zaten” yalanı da vardır. Klasik yalanlar arasında gelir.

kadınlar yalan söyler mi

Bir kadına nasıl olduğunu sadece bir kez değil, bir kaç kez sormak gerekir. Çünkü ”iyiyim” çoğunlukla gerçek cevap değildir. Erkek bunu söyleyiş tarzından bile anlamalıdır. Bir diğer yalan ”Hazırım!”dır. Kadınların hazırlanması uzun sürer. Çünkü kadınlar detaycıdır. Hazır olduklarını söylediklerinde çoğunlukla hazır değillerdir. Ayrıca bir erkek, sevgilisiyle eski sevgilisini asla bir araya getirmemelidir. Getirirse ”güzel kızmış” gibi kocaman bir yalan yorum alır.

Tıpkı ”kızmadım” daki gibi. Bir kadının kızıp kızmadığı tek cümleyle anlaşılmaz. Kadınlar kızgın olduklarını hareketleriyle mutlaka bir şekilde belli ederler. Bu arada ”Başım ağrıyor” yalanını yazmaya gerek bile yok herhalde. Tıp dünyası, aksine baş ağrısına iyi gelenler listesinde bu bahaneyi geçersiz kılalı çok oldu.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın