Kalıcı Makyaj

makyajın çekiciliği

Makyaj tabii ki hayatımızda vazgeçemediğimiz zevklerimiz arasında yer almakta. Her geçen gün yeni makyaj malzemelerinin çıkmasıyla yeni renkler, yeni ışıltılar hatta yepyeni yüzler keşfediyoruz ve yeni bir “ben” haline geliyoruz.

Son zamanlarda bayanların sabah işe giderken, özel bir yemeğe giderken ya da gün içinde güzel görünmek ve iyi hissetmek için makyaj yapmaya ayırdığı zamanı kendilerine ayırmaları için ortaya çıkan kalıcı makyaj uygulaması daha çok tercih edilen bir yöntem haline geldi.

Kalıcı makyaj (Permanent make up) tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin (renk veren kimyasal maddeler) bir araya gelmesiyle, cildin üzerine yerleştirilen bir yöntem.

Makyajla müthiş değişim geçiren 10 oyuncu

Tek kullanımlık iğnelerle, kişilere özel olarak yapılan doğal renklerin derinin hemen altına şırınga ile uygulama yöntemi. Normalde dayanma süresi 3 ile 5 sene arasında değişen kalıcı makyajın, cilt üzerinde kalış ömrü kişiye bağlı. Solaryum ya da güneş ışınlarına maruz kalındığında, kalıcı makyajın ömrü azalmakta.

Kalıcı Makyajın Zararları

Önemli bir hastalığı olmayan her kişiye kalıcı makyaj uygulanabilir ve hiç bir yan etkisi yoktur. Şeker hastalarına, hemofili hastalarına ve HIV virüsü taşıyanlara (AIDS e yol açan mikrobik virüs) kesinlikle uygulanmaması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj uygulaması, uzman kişiler tarafından ve çok iyi cihazlar ile profesyonel şekilde yapılmalıdır. Kullanılacak malzemelerin ve uygulama yapılacak odanın temiz olması çok önemlidir.

Makyaj yapmak insanı olumlu etkiler, bu bir gerçektir. Ve biz hanımlar ne olursa olsun önce kendimiz için kendimize özen göstermeliyiz. Kalıcı makyaj uygulaması yaptırarak, makyaj yapmaya harcadığımız zamanı tekrar kazanma şansını bu şekilde yakalayabiliriz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version