Jelatin Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Ve Tarifi

Jelatin maskesi nedir ne işe yarar nasıl yapılır faydaları tarifi

Jelatin maskesi nedir? Cildi yumuşatan, gençleştiren, cilt bakımı için karışımlar hazırlarken kullanabileceğiniz 10 tarif vereceğim. Nasıl yapılır? Faydaları ve tarifi paylaşayım.

Jelatin maskesi ne işe yarar? Faydaları neler denildiğinde listenin başında kolajen desteği geliyor. Pek çok losyon, krem ve yaşlanma karşıtı üründe kullanılıyor.

Suda collagen toz yorumlar

Cilt maskesi yaparken kullandığınız malzemelerle akışkan ve yapışkan bir form alarak gözeneklere gayet iyi temas ediyor.

Tam bir peel-off gibi çalışıyor. Cildinize bir şeyler vermiş oluyorsunuz ve ondan istemediğiniz şeyleri almış oluyorsunuz. Tıkanıklıklar, kir, yağ, siyah noktalar, toksin, ölü hücreler gibi.

Cilt çok daha temiz, sağlıklı ve pürüzsüz oluyor. Yumuşak ve nemli de. Herhangi bir tahriş olmaması için gece uygulamanızı tavsiye ederim. Kızarıklık olursa, kısa zamanda geçecektir.

Jelatin maskesi nasıl yapılır evde hazırlanabilecek 10 tarif vereceğim size. Renksiz ve sade jelatin kullanmanız gerekir. Nerede satılır? Tüm marketlerde de var.

Lekeler için evde doğal aydınlatıcı maske tarifi

Pırıl pırıl bir cilt için 5 jelatin maskesi tarifi

Jelatin maskesi kullananlar ciltlerindeki yumuşak ve temiz histen çok bahseder. Bir karışımın içine eklediğinizde direkt gençleştirme etkisi yapıyor.

Pırıl pırıl bir cilt için 5 jelatin maskesi tarifi vereceğim size. İstediğinizi her hafta 1 kez düzenli yapın. Tarifleri değiştirerek uygularsanız daha iyi.

Ballı jelatin maskesi tarifi

 • 1 paket renksiz, aromasız sade jelatin
 • 2 yemek kaşığı yağlı süt
 • 1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı jelatini mikrodalgaya koymak üzere kaba dökün. 2 yemek kaşığı sütü ekleyin. Kıvam alana kadar iyice karıştırın. 15 saniye mikrodalgada ısıtın.

Parmağınızı sokabileceğiniz kadar bir sıcaklığa düşmesini bekleyin, balı ekleyin ve iyice karıştırın. Parmaklarınızla / bir fırçayla temiz cildinize yedirin.

Aspirin limon maskesi neye iyi gelir?

Göz, kirpik, kaş gibi bölgelere değdirmeyin demin de dediğim gibi peel-off gibi bir yapısı oluyor. 15 dakika bekleyin ve çeneden yukarıya doğru soymaya başlayın.

Ballı jelatin maskesi uyguladınız. Cildinizi soğuk suyla yıkayın, kendinizi sanki 10 yaş gençleşmişsiniz gibi hissettirecek.

Retinol ne işe yarar?

Jelatin kahve maskesi tarifi

 • 2 yemek kaşığı kahve
 • 2 yemek kaşığı jelatin
 • 1 çay kaşığı bal

Jelatin kahve maskesi tarifi yukarıda anlattığım ballı maske gibi hazırlayın. 30 dakika ile en fazla 2 saat kadar bekleyin, soyun ve soğuk suyla yıkayın. Faydalarına bakalım.

Hücreleri canlandırır, cilt hasarlarını önler (UV ışınlarından koruduğu gibi), kırışıklıkları azaltır, lekeleri azaltır, zararlı bakterileri temizler. Akne için de kullanılıyor. Bu derdi çeken de çok var.

Garnier taze karışım hyaluronik asit kağıt yüz maskesi

Jelatinle siyah nokta maskesi tarifi

 • 1 yemek kaşığı jelatin
 • Bir yemek kaşığı maden suyu
 • 1 yemek kaşığı limon suyu

Maden suyu alkali olduğu için cildin pH dengesini düzenler. Bakteri ve iltihap giderici özelliğiyle onarıcı etkisi vardır. Jelatinle siyah nokta maskesi yaptığımızda cilt harika bir şekilde yenilenir.

Bir ara evde soyulabilir yeşil çay maskesi tarifi vermiştim cilt sorununuza göre onu da uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık için jelatin maskesi tarifi

 • Bir yemek kaşığı jelatin
 • 1 yumurta akı

Bir ara cilde en iyi gelen vitaminler yazımda da bahsetmiştim, düzenli olarak kırışıklık için jelatin maskesi yaptığınızda ve o yazıdaki vitaminler kullandığınızda nasıl gençleştiğinize şaşıracaksınız.

Sivilce için jelatin maskesi tarifi

 • Bir yemek kaşığı jelatin
 • 2 yemek kaşığı taze aloe vera suyu
 • 1 yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay suyu

Akne ve sivilce için jelatin maskesi yaptığınızda, yeşil çayın içindeki polifenoller cildi sakinleştirecek, aloe vera da onaracak.

Eğer kuru ciltler için peeling maske istiyorsanız o zaman tarifi muz ve gliserin ile hazırlayabilirsiniz. Muzu iyice ezip püre haline getirdiğinize emin olun.

Gençleştiren cilt bakımı

Zamana karşı almamız gereken bazı önlemler var. Tüm organlarımız gibi cildimiz de zamanla hasar görüyor ve değişiyor. Gençleştiren cilt bakımı üzerine odaklanmak ve buna uygun tarifler hazırlamak önemli.

Bu tarifleri düzenli olarak kullanmak bize ekonomik çözümler sağlayacak. Hepimiz estetik ameliyat yaptıracak güce sahip değiliz.

Önlemimizi daha genç yaşlarda alırsak, ileride aynaya baktığımızda kendimizi çok daha mutlu hissederiz. Bolca su tüketmek de önemli. Günde ortalama 3 litre içmek gerekiyor.

Ben su içmek konusunda çok başarılı değilim. En doğal güzellik formülü bu, yıllardır herkes söylüyor. Elimin altında hep 1 litre su bulundurmaya çalışıyorum. Bu bazen işe yarıyor. Size de tavsiye ederim.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Exit mobile version