İnce Dudakları Kalın Göstermek

dudakları kalın gösteren makyaj

İnce dudakları dolgun göstermek aslında hiç de zor değil. Peki ince dudaklar nasıl dolgunlaşır? Elbette bunun da bazı püf noktaları var. Soğuk mevsimlerde dudaklarınız kuruyor ve çatlıyor ise dudaklarınızı sürekli nemlendirmelisiniz. Böylece yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Çünkü çatlak dudaklara ruj sürmek hiç de hoş olmayan bir görüntüye sebep oluyor. Nemlendirme işlemi için lipstick, vazelin, çatlak kremi kullanabilirsiniz.

Dudakları ince olan bir kadınsanız ruj rengi sizin için çok önemli bir noktadır. Peki hangi renkleri tercih etmelisiniz?

İnce dudaklar için ruj rengi

Daha çok açık ve pastel renk rujları tercih edebilirsiniz. Bu renk rujlar dudaklarınızı daha dolgun gösterir. Ancak kesinlikle koyu renk ve mat rujlardan uzak durmalısınız. Neden mi? Çünkü koyu renk rujlar dudak hatlarını ön plana çıkarır ve bu nedenle dudakları olduğundan daha küçük gösterir.

Alt dudağınız normal fakat üst dudağınız çok ince ise ten rengi dudak kalemiyle dudağınıza kontür çizdikten sonra rujunuzu sürmeniz gerekir.

Dudak kuruluğu neden olur?

İnce dudakları kalın göstermek için ruj

Makyaj hileleriyle dikkati dudaklarınızdan başka bölgelerinize çekebilirsiniz. Örneğin, koyu bir göz makyajı yapmak dikkatleri dudaklardan gözlere doğru çeker.

Ve ince dudaklara kalınlaştırıcı suni, sentetik ve kimyasal şeyler sürmenizi önermem çünkü kalem kullanmak hem ince dudakları kalın göstermek için harika bir yol hem de diğerleri zararlı.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version