Argireline Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Argireline nedir ne işe yarar faydaları nasıl kullanılır

İçinizde iğnesiz botoks yaptırmak istiyorum diyenler varsa, argireline tam size göre ve çok daha ekonomik. Nedir ne işe yarar nasıl kullanılır bakalım.

Argireline nedir? Acetyl hexapeptide-3 (Asetil hekzapeptit-3) isimli peptitin kozmetik alanında kullanılan ismi. Acetyl hexapeptide-8 (Asetil hekzapeptit-8) olarak da geçer.

Peptit nedir? Ciltte kolajen ve elastikiyet sağlayan proteinlerdir. Yani cildin canlı, genç, diri ve sıkı gözükmesi için gerekli. Genç yaşlarda bu proteine daha fazla sahibiz ama yaş ilerledikçe kolajen üretimimiz de azalıyor.

Argireline, özellikle kırışıklıkların azaltılması konusunda çok etkili ve bu alanda üretilmiş olan ilk peptit. Yapılan bir araştırmada %5’lik argireline kullananlarda 28 günde kırışıklıklarda %30 azalma gözlemlenmiş.

Argireline ne işe yarar?

Argireline cilde faydaları ile son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Hepimiz zaman zaman hyaluronik asit, aydınlatıcı maske veya retinol serum gibi şeyler kullanıyoruz. Peki bunlardan farklı olarak argireline ne işe yarar?

Jelatin maskesi yaptınız mı hiç? Cildi gerer, dinçleştirir. İşte argireline bunun kalıcı olmasını sağlıyor. Liste olarak bakalım.

  • Kırışıklıkları azaltır
  • Kolajen üretimini artırır
  • Cildi nemlendirir
  • Canlı ve parlak bir görünüm verir

Yan etkileri veya zararları var mı? Henüz yeni bir ürün ancak rapor edilen bir zararı veya yan etkisi yok. Alacağınız ürünün içeriğini mutlaka okuyun. İçinde alerjiye sebep olacak bir şey olmadığına emin olun.

Argireline nasıl kullanılır?

Yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere iki türü var. Bu yüzden öncelikle hangisini kullanacağınıza kararverin. Çünkü argireline nasıl kullanılır dediğinizde, rutin buna göre değişiyor.

Su bazlı olanlar su ve hyaluronik asit kullanıyor bu yüzden cilde daha hızlı nüfuz ediyor. Yağ bazlı olanların ise kapatıcı özelliği var. Yani nemi iyi bir şekilde hapsediyor ancak üstüne başka bir ürün sürerseniz cilt ememez.

Etkisini artırmak için su bazlı olanla birlikte matrixyl (Palmitoyl pentapeptide-4) aynı anda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde retinol ile. Cildiniz kuruysa bu ürünleri alkol içeren ürünlerle birlikte tercih etmemeniz gerekiyor.

Kuru veya yağlı ciltler için makyaj önerileri

Argireline nasıl kullanılır? Göz çevresi, kaş ortası, alın ve çizgilerinizin olduğu yerlere günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkayın, Dermoskin acgun canlandırıcı tonik sürün ve daha sonra üstüne cilt serumları uygulayın. Ardından nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Doğal iğnesiz botoks

İnsanlar hem korktuğu için hem de ekonomik olmadığı için botoks yaptırmaktan çekiniyor. Kendinizi doğru ellere teslim etmezseniz neler olacağını Kuşum Aydın ve Mickey Rourke örneklerinde gördük. Bu ürün ise doğal iğnesiz botoks isteyenler için.

Botoks yaptırdığınızda tabii ki etkisini hemen o anda görebiliyorsunuz. Ancak ürün satın aldığınızda, düzenli ve uzun süre uygulamanız lazım ki sonucu görmeye başlayın.

Argireline işe yarıyor mu? En az bir ay düzenli bir şekilde (gündüz ve gece) uygularsanız, bir ayın sonunda sonuç alıyorsunuz. Kullananlar bu şekilde yorumlar yapıyor.

C vitamini ve hyaluronik asit serumları ile birlikte uygulayabilirsiniz ama AHA kullanmayın. Boyun bölgesine de uygulayabilirsiniz. Gözün altındaki kırışıklıklar için %10 tercih etmelisiniz.

Visited 21 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version