Evde frappuccino yapmak için kolay tarif!

evde frappuccino tarifi

Bu kolay tarifle siz de evde frappuccino yapabilirsiniz. Hem daha ucuz hem de içine koyacağınız malzemeler frappuccinoyu lezzetli ve aynı zamanda sağlıklı bir içeceğe de dönüştürecek.

Spor yapmadan önce kahve içmenin daha çok yağ yaktırdığı ve tok tuttuğu bilgisine dayanarak, bu frappuccinoyu da spordan önce içebilirsiniz. Ve karışıma biraz daha fazla kaju ezmesini ekleyebilirsiniz. Şimdi tarife geçelim.

Bir kişilik tarif için öncelikle 1 adet donmuş muza ihtiyacımız var. 165ml yani 10 kaşık (yemek kaşığı) hindistan cevizi sütü, yarım bardak artı 1 yemek kaşığı sert kahve. Bu frappicuno tarifinde kullanacağınız kahve ne kadar sert olursa içeceğe o kadar tat verecektir.

Son olarak 1 yemek kaşığı kaju ezmesi, 1 yemek kaşığı kakao ve 1-2 yemek kaşığı da bal ekleyerek tüm malzemeleri blenderda karıştırın. Frappucinonuzu hazırladıktan sonra hemen tüketin.

Evde frappuccino tarifi

Karışıma eklediğiniz tüm malzemeler ve özellikle kakao çok iyi bir antioksidan. Bu tarifteki frappucinoyu isterseniz sabah için isterseniz spora başlamadan hemen önce için. Enerji veren, dinçlik sağlayan ve zindelik katan bir içecek.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version