Gece Yarısı Gökyüzü The Midnight Sky Filmi Yorum İnceleme

Gece Yarısı Gökyüzü The Midnight Sky Filmi

Bugünkü yorum ve inceleme filmimiz Gece Yarısı Gökyüzü (The Midnight Sky) filmi üzerine. Baş rolde George Clooney var. Yönetmen de kendisi. Filmin yazarı Lily Brooks Dalton.

Film Netflix’te 23 Aralık 2020 tarihinde yayınlandı. Önce hemen Gece Yarısı Gökyüzü (The Midnight Sky) filminin konusu ile başlayayım. Yer yer Haluk Bilginer, yer yer Fikret Hakan’a aşırı benzeyen George Clooney (Augustine) bir uzay bilimcidir. Dünyanın çeşitli yerlerinde araştırmalar yaparken dünyada bir takım (bizim bilmediğimiz) yıkıcı olaylar yaşanır ve herkes o bölgeden tahliye edilir.

Fakat bizim Augustine (pek çok kişinin kahramanıdır) orada tek başına kalmayı seçer. Çünkü araştırmasına devam etmek niyetindedir. Ayrıca bir de Sullivan diye bir uzay gemisi de o sırada Jüpiter’e doğru yol almaktadır. Oranın yaşanır bir bölge olduğunu keşfetmişlerdir fakat daha sonra herkesle iletişimleri kesilmiştir, dünyaya dönmeye çalışırlar.

Gece Yarısı Gökyüzü The Midnight Sky filmi yorum ve inceleme

Zaman zaman Augustine’in gençliğini görürüz, onu da Ethan Peck oynuyor. Kendisini işine o kadar çok vermiş ki, sevgilisine zaman ayıramıyor ve ayrılıyorlar. Sevgilisi ona hayatının geçip gittiğini söylüyor.

Şimdi Gece Yarısı Gökyüzü The Midnight Sky filmi yorum ve inceleme bölümüne geçiyorum ama söyleyecek çok da fazla bir şey yok açıkçası çünkü filmi hiç beğenmedim. Neden mi? Bir kere çok ağır bir ritmi var. Ve olay yok. Yani hep “Dur, dur bak şimdi bekle bir sürpriz yapacağız filmde onu bekle bak, dur, bir dakika” demişler gibi.

Filmde iniş çıkış yok, tek bir sürpriz üzerine kurulmuş ve onu göstermek için uzamış da uzamış. Dünyaya tam olarak ne oldu? O içilen ilaçlar, kanlar tam olarak nedir? gibi sorular izleyicinin aklında tamamlanmamış olarak kalıyor.

Dizi Netflix dizisi olduğu için bu arada elbette diğer geminin kaptanı siyahi. Zaten tüm dizilerinde ve filmlerinde bolca eşcinsel, siyahi gibi azınlıkları abartmaya bayılan bir kurum olduğu için yine bu kadarına da şükrediyoruz bu noktada.

Ve elbette küçük kızı da dünyanın en güzel kızı olarak seçmişler. Tüm film boyunca sadece bir tek cümle kuruyor. Yani film sürprize götürmeye çalışıyor ama neredeyse en baştan bu kızla ilgili bir sürpriz geleceği zaten çok belli.

Filme puanım 5/10. George Clooney için iyi bir yönetmenlik ve oyunculuk deneyimi olmuş fakat Gece Yarısı Gökyüzü The Midnight Sky filmi tavsiye edilebilecek veya çok beğenilecek bir film değil bence. Distopik bir şey izlemek istiyorsanız Yüzde Üç dizisini şiddetle öneririm.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version