Ferro Sanol Duodenal Kullananlar Ve Kullanmak İsteyenler

Ferro Sanol Duodenal kullananlar yan etkileri

Ferro Sanol Duodenal ne için kullanılır? Demir hapları arasında en etkili olan bu ancak kullananlar ve kullanmak isteyenler bazı yan etkilerle karşılaşıyor.

Ben de doktorumun tavsiyesiyle kansızlık tedavisi için kullanmaya başladım ve size bu süreci anlatmak istedim. Çünkü başıma pek de iyi şeyler gelmedi.

Ferro Sanol Duodenal yan etkileri arasında özellikle mide ağrısı, mide bulantısı ve kusma var. Zaten deri dökülmesi, kurdeşen, zor nefes almak, dudak göz ve boğazda şişme çok ileri yan etkiler. Bunlar olursa hemen bırakın.

Ben şimdi size ne işe yarar, ne kadar kullanmak gerekir, iştah açar mı kapatır mı ne zaman kullanılmalı sabah mı akşam mı aç karnına mı tok karnına mı ve yan etkileri nasıl hafifler onları anlatacağım.

Ferro Sanol Duodenal yan etkileri

İlacı ilk gün yemekten bir iki saat sonra içtim. Akşam da bu şekilde yaptım. Bir sorunla karşılaşmadım. Ertesi gün yemekten iki üç saat sonrasında içtim ve inanılmaz bir mide ağrısı, mide bulantısı yaşadım. Kusmaya ramak kaldı. Bundan sonra bir daha içmemeye karar verdim.

Çünkü Ferro Sanol Duedonal yan etkileri öyle hafif bir ağrı veya bulantı yaramıyor. Resmen kıvandırıyor. Bırakacağımı doktoruma söyledim. O da bana “hayır, sadece bu ilaç sana iyi gelir. Bırakma” dedi. Ve bana mide koruyucu verdi. İsmi Pantpas.

Ferro Sanol Duodenal ne zaman içilir? Yemekten en az yarım saat önce, yemekten en az 1 saat sonra içebilirsiniz. 1 tane Pantpas ve bir tane kapsül birlikte. Bu şekilde bütün yan etkiler yok oldu!

Ferro sanol akıntı yapar mı bundan da bahsetmek istiyorum. Eğer beyaz yani peynirimsi bir akıntı ile karşılaştıysanız endişe etmeyin. Beslenmeniz kötü ise, ki birazdan bundan bahsedeceğim, bir de bu hapı kullanıyorsanız akıntı ve bu şekilde bir akıntı olabiliyor.

Ferro Sanol Duodenal kullanmak isteyenler

Yemekten hemen sonra veya hemen önce içmeyin. Öncesinde en az yarım saat olsun, sonrasında da en az 1 saat olsun. Şimdi Ferro Sanol duodenal kullanmak isteyenler için harika bir yöntem anlatacağım.

1 adet Pantpas için. Ardından yemek kaşığına yarım limon sıkın. Ferro Sanol Duodenal kapsülü elinizle ortasından açın ve kaşığın içine dökün. Tek seferde yutun ve üstüne bir bardak su için.

Neden tek seferde yutun dedim? Bu da çok önemli. Çünkü bunu bu şekilde yapmazsanız, hapın içindeki minik toplar ağzınızda dağılır ve bütün gün sanki bir avuç çivi yemişsiniz gibi ağzınıda demir tadı olur.

Bu tat ne yaparsanız yapın geçmiyor ve greçekten ho bir tat değil. Neden limon sıkıp kaşıkla için dedim? Çünkü limon demir demilimini artırır. Yani C vitamini artırır. Ben daha önce bardakla denedim verim alamadım, en iyisi bence böyle kaşıkla içmek.

Ferro Sanol Duodenal kullananlar

Doktorunuz ferritin, demir, total demir bağlama kapasitesi, serbest demir bağlama kapasitesi, transferrin saturasyonu, lökosit, eritrosit, hemoglobin, hematokrit, MCV, MCH değerlerinize bakmalı.

Bende demir 27, transferrin saturasyonu 6, ferritin 4, eritrosit 3, hemoglobin 10, hematokrit 33. Bu değerlerle ben günde 2 adet Ferro Sanol Duedonal kullanıyorum. Bir tanesi kahvaltıdan 2 saat sonra, diğeri akşam yemeğinden 2-3 saat sonra.

Bu kan değerlerinin yanı sıra doktorunuz başka tetkiler de yaptırmanızı veya başka doktorlara da görünmenizi isteyebilir. Çünkü kadınlarda kansızlık bağırsak hastalıkları veya rahim, yumurtalıkla ilgili sorunlardan kaynaklanabiliyor.

Eğer değerleriniz çok düşükse, doktorunuz bunun sebebini bulmaya çalışmalı. Yoksa size ilacı verir yollar. Bir süre kullanırsınız yükselir, sonra bırakınca tekrar düşer.

Bu yüzden ferro sanol duedonal kullananlar bunlara dikkat etmeli. Ne kadar süre içilir? Değerlerinize göre ortalama 3-6 ay içip tekrar bir kan tahlili yaptırmak en iyisi. Kan öyle hemen yükselmiyor çünkü. Ben çok çektim biliyorum.

Demir hapları kilo aldırır mı verdirir mi?

Şimdi sıra geldi en çok kafa karıştıran soruya. Bazı kişiler demir hapları kilo aldırır mı verdirir mi diye merak ediyor. Kiminde iştah kapatıyor ama aslında kilo aldırır ve iştah açar.

Özellikle kullanmaya başladığınız ilk hafta. Ki bu çok normal. Ben ilk hafta dünyaları yedim. Kilo aldığım için kendime kızdım ama yemeden de duramıyordum. Özellikle karbonhidratlı şeyler çekiyordu canım.

Miyom Belirtileri Nedir?

Sonra bunu kontrol etmeye çalıştım, yapamadım. Bir sonraki hafta biraz daha karbonhidrattan uzaklaşarak yeşilliklere yöneldim, ki bu çok önemli. Birazdan bunu da anlatacağım. Üçüncü hafta ortalama bir denge oluşturarak kendime şöyle demeye başladım “Şu anda kilom önemli değil, kan değerlerim önemli. Düzeleyim, kiloyu veririm“.

Çünkü kansızlıkta şöyle bir sorun oluyor. Kişinin hali, enerjisi hiç olmuyor. Eli kolu kalkmıyor. Zaten benimki gibi ileri derecede kansızlığınız varsa evde spor, egzersiz de yapmamalısınız. Sadece belki hafif ritmde yürüyüş olabilir.

Bu yüzden hem iştah açılıyor, hem spor yapamıyoruz e normal olarak kilo alıyoruz. Olabildiğince sakin olup, kanı yükseltmeye odaklanmakta fayda var. Yükseldikten sonra zaten enerjimiz de yükselecek, o zaman daha kolay spor yapıp kilo veririz.

Kansızlık tedavisinde beslenme

Şimdi geldik en önemli konulardan birine. Günde 1 veya 2 kez Ferro Sanol Duodenal içiyoruz (mide koruyucu hap ile birlikte), ayrıca gerekirse C vitamini hapı da içiyoruz. Peki neler yemeliyiz?

Bakın, kan değerleriniz çok düşükse yiyecekler içecekler fayda etmiyor. Bunu çok denedim. Yani sadece yeme ve içmeyle yükselmiyor. Ama ilaç tedavisi artı yeme içme etkili oluyor.

  • Koyu yeşil yapraklı sebzeler
  • Kırmızı et
  • Tavuk
  • Balık
  • Ciğer, dalak
  • Baklagiller
  • Antep fıstığı
  • Siyah üzüm
  • Pekmez
  • Ay çekirdeği

Bunlar kansızlık tedavisinde beslenme listenizde mutlaka olması gerekenler. Yeşil yapraklı sebzeleri olabildiğince çiğ tüketin hatta smoothie hazırlayıp suyunu için.

Peki neleri yememelisiniz içmemelisiniz? Kahve, çay, süt, süt ürünleri, mısır, unlu mamüller, pirinç, patates, yer fıstığı, çikolata.

Tüm bunlar ne kadar süre sonra ve ne zaman işe yarar? 1 ay bitimine yakın etkilerini görmeye başlarsınız. Benim çok düşük olduğu için 3 ay içip, öyle değerlendirme yapacağım. Henüz 1 ay dahi olmadı. Şu anda bir değişiklik yok. Ama olacağına eminim.

Visited 212 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version