2014 Yaz Modasının Renkleri

2014 Yazının başlarından beri takip ettiğimiz ve bir değerlendirme ve anketle beraber araştırdığımız 2014 Yazı Moda Renklerini sizler için araştırdık. Toplumda bir çok popüler alanlarda yaptığımız nabız kontrolünde bu yazın modasının renkleri şöyle ;

2014 yaz modası renkleri

2014 Yaz Modasının Renkleri

Sarı :100 Kişi üzerinden değerlendirmeye aldığımız ankette en çok tercih edilen yaz modasının renkleri arasında sarı ve mat sarı moda renklerimizin ilk sırasında yer aldı. % 60’lık bir kesimin tercihini sarı renkte kullandığı ankette ilk ve en popüler yaz modasının rengi sarı olarak seçildi. Nedenini sorduğumuz zamanda ise bizlere sarı renginin ferahlık ve aydınlık olduğunu dile getirdiler.

Mavi : Anketimizde ikinci sırada yer almayı başaran ve % 20’lik oy oranına sahip yaz modasının rengi ise mavi oldu. Mavi tüm bireyler tarafından sevilen ikinci renk olarak seçildi. Genel anlamda murat ve öz güvenin rengi olarak nitelendiren bireylerimiz yaz modasının renginin mavi olduğunu belirtti. Mavi en çok 2014 yaz modasının akılda kalan renklerinden olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeşil : Bir diğer popüler yaz modasının renkleri arasına % 10 ‘luk bir oran ile girmeyi başaran rengimiz yeşil oldu. Yeşil bir çok bireyin sadelik ve neşenin rengi olduğu ifade edildi. Tüm 2014 Yaz Modasının bir rengi olarak üçüncü sırada yer alan yeşil yaz modası rengi, yaz boyunca yerini koruyacak gibi duruyor.

Turuncu : 2014 Yaz Modasının Renkleri arasında yeni yer edinen turuncu rengimiz ise yeşil rengimiz ile birlikte aynı oranda yarışıyor. & 10’luk bir kısmı da turuncu renge verilen oylarda, Turuncu rengin içtenlik ve saflığı temsil edildiği söylendi. Turuncu rengin özellikle t-shirt ve pantolon tercihinde kullanılması da gözlerden kaçmadı

Bu renklerimiz dışında farklı renkler söylensen de Sarı,Mavi,Yeşi ve Turuncu renklerimiz 2014 yaz modasının renkleri seçildi. Sizlerde bu renkleri bu yaz prensip olarak hayatınızın bir çok yenilikler yaratabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*